0 212 612 07 35
Sosyal Medya Hesaplarımız

Yangın Levhaları

Yangın Levhaları

Yangın Levhaları,Uyarı levhalarının önemi,amacı ve anlamı levhaların kullanılmadığı dönemlerle kıyaslandığında daha iyi anlaşılır. Eskiden bilinmezlik, dikkatsizlik ve yeterli önlemlerin alınmaması gibi nedenlerle çok acı olaylar yaşanmıştır. Levhalar gerekli her yere ve daha gözle görülür, uyarıcı şekilde girdiklerinde bu olaylar en aza inecektir.Uyarı levhalarının kullanılma nedenlerini şöyle özetleyebiliriz:

Yangın Levhaları

Olası kazalar önlenir.İnsanlar nerede ne olduğu hakkında bilgilenir. (Örneğin inşaat bölgelerinde çokça levhaların olması insanların levhaya gerek olmadan buralardan daha dikkatli geçmelerini sağlamış bu da inşaat yakınlarında yaşanan kazaları azaltmıştır.)

Levhalar hayatımıza daha fazla girerse kurallar daha fazla benimsenir.

Kriz anlarında insanlar ne yapacakları hakkında bilgili olurlar. (Örneğin bir iş yerinde yangında ne yapılacağı hakkında levhaların olması böyle bir durumda insanların daha bilinçli, panik yapmadan hareket edebilmelerini sağlar.)Kargaşa önlenir, düzen sağlanır.Özellikle çevre ile ilgili asılan levhalar daha kaliteli, düzenli bir ortamda yaşamamızı sağlar.